Предавање „Женидба краља Александра Карађорђевића“ одржано у клубу Forvm Romanvm

Прво предавање у оквиру клуба Forvm Romanvm у 2019/20 школској години одржао је научни саветник проф. др Момчило Павловић, директор Института за савремену историју. Тема предавања била је „Женидба краља Александра Карађорђевића“, и форумска публика могла је да чује све од првих покушаја договарања брака између југословенског престолонаследника и румунске принцезе, преко занимљивог свечаног програма венчања у Београду (у чијој организацији је са више оригиналних идеја учествовао и Бранислав Нушић), па до вредних и неретко оригиналних поклона које су младенци добили. На крају, имали смо прилику да видимо и ексклузивну премијеру филма који приказује долазак будуће краљице Марије у Београд и свечаности око венчања, који је проф. Павловић донео из Националног архива у Румунији.