Студенти Правног факултета започели стручну праксу у Министарству државне управе и локалне самоуправе Републике Србије

У складу са споразумом, који су претходно потписали Правни факултет Универзитета у Београду и Министарство државне управе и локалне самоуправе Републике Србије, 10. марта 2020. године је у просторијама Министарства одржан састанак представника две институције поводом започињања стручне праксе прве групе наших студената у Министарству државне управе и локалне самоуправе. У нареднoм периоду студенти ће обавити стручну праксу у овом Министарству у областима које се односе на управни поступак, развој електронске управе, систем локалне самоуправе, матичне књиге и регистрe и људска и мањинска права и слободе, као и у области изградње капацитета и стручног усавршавањa у државним органима и органима јединицама локалне самоуправе. Присутнима су се на свечаности која је организована том приликом обратили господин Бранко Ружић, министар за државну управу и локалну самоуправу и професор др Бојан Милисављевић, продекан за наставу на Правном факултету Универзитета у Београду и пожелели им пуно успеха у стицању знања и развијању сарадње две институције.