Посета средњошколаца Правном факултету Универзитета у Београду

У суботу 27. новембра 2021. године одржана су још једна Отворена врата на Правном факултету Универзитета у Београду. Посетили су нас матуранти из Правно-пословне школе, Прве гимназије, Шесте гимназије, Четрнаесте гимназије, Земунске гимназије, Спортске гимназије, Средње медицинске школе у Земуну, Графичко-медијске школе, Економске школе „Вук Караџић“. Ђаке су дочекали асистенти Уна Дивац и Алекса Николић и упознали их са припремом и полагањем пријемног испита, предметима и наставом на факултету, ваннаставним активностима, мобилности студената и могућностима запошљавања након стицања диплома. На крају, матуранти су имали прилику да прошетају зградом факултета и виде кључне просторије попут амфитеатара у којима се изводи настава, читаонице, библиотеку и судницу у којој студенти увежбавају и изводе симулације суђења. Задовољство нам је што су ђаци дошли у великом броју и што су показали интересовање за студирање на Правном факултету и надамо се да ћемо их срести опет догодине – као студенте у нашим клупама.