Одржана конференција Legal Challenges in the Globalized XXI Century

На Правном факултету Универзитета у Београду 25. августа 2022. године одржана је међународна научна конференција под називом Legal Challenges in the Globalized XXI Century у организацији Правног факултета Универзитета у Београду, Правног факултета Универзитета у Мишколцу, Института за упоредно право Ференц Мадл из Будимпеште и Централно-европске Академије Универзитета у Мишколцу.

У име декана Правног факултета проф. др Зорана Мирковића, конференцију је отворила доц. др Нина Кршљанин, продекан за научни и стручни рад. Она је у свом излагању истакла значај сарадње са мађарским партнерским установама и указала на потребу научног изучавања утицаја глобализације на национално и међународно право. Конференција је била подељена на две сесије којима је председавао директор Института за упоредно право Ференц Мадл из Будимпеште проф. др Јанош Еде Силађи (János Ede Szilágyi). У оквиру прве сесије своја истраживања су представили гости из Мађарске: проф. др Золтан Нађ (Zoltán Nagy), проф. др Емед Вереш (Emőd Veress) и докторанти Марта Бенјус (Márta Benyúsz), Јанош Синек (János Szinek) и Габриел Штолштајнер (Gábriel Stollsteiner). У другој сесији излагачи су били проф. др Душан Поповић, проф. др Милош Станковић и проф. др Далибор Ђукић. Након дискусије, конференцију је затворио директор Института за упоредно право из  Будимпеште проф. др Јанош Еде Силађи, који је сумирао главне закључке са одржане конференције,  захвалио се излагачима и учесницима у дискусији и изразио очекивање да ће плодна сарадња између Правног факултета и партнерских установа из Мађарске бити настављена и у будућности.