Конкурс за доделу стипендија за студије у Србији и региону за 2022/2023. годину

Конкурс за стипендирање најбољих српских студената из Србије са Косовом и Метохијом и српских студената из региона је у току и траје до 20. октобра! Позивамо све студенте да се пријаве, и постану део наше заједнице где повезујемо сјајне српске студенте широм света.    Молимо вас да са својим познаницима и пријатељима поделите вест, јер тежимо да помогнемо добрим студентима, који имају потребу за финансијском подршком.

Посетите линк за пријаву!

Право да се пријаве на конкурс имају студенти и студенткиње који су на буџету државних факултета и који нису у радном односу.

Услов за пријаву је и да су на завршним годинама студија или на мастер студијама, а посебних неколико места биће остављено за бруцоше који показују лидерски потенцијал и друштвено су ангажовани у својој заједници.

Износ стипендије је 1.500,00 US $ на годишњем нивоу. Стипендије се исплаћују месечно.

Ове године Фондација Студеница доделиће стипендије у сарадњи са Српским филантропским удружењем из Њујорка.