Позив за учешће на конференцији Правног факултета Универзитета у Приштини са привременим седиштем у Косовској Митровици

Поштовани,
Правни факултет Универзитета у Приштини са привременим седиштем у Косовској Митровици, први пут у сарадњи са Институтом за упоредно право из Београда, организује XIII узастопни Међународни научни скуп „Право између идеала и стварности” који ће се одржати 19. и 20. маја 2023. године на Правном факултету Универзитета у Приштини.

Ценећи Ваш научни рад, част нам је и задовољство да Вас позовемо да учествујете у раду скупа и будете наш гост.

У прилогу мејла се налази позив и образац пријаве са насловом рада који је потребно доставити до 15. фебруара 2023. године на адресу: 2023@pr.ac.rs

Интегрални текст рада на српском или енглеском језику потребно је доставити до 1. априла 2023. године.

У прилогу се налази образац (word документ) у којем је потребно написати рад а који садржи и упутства ауторима за припремање чланка. Такође, у прилогу се налази и образац ауторске изјаве који је неопходно попунити и послати заједно са интегралним текстом рада.
Примљени радови подлежу двострукој рецензији. Радови који буду позитивно рецезирани могу бити објављени у једном од три планирана издања:

1. Тематском зборнику радова са Међународне научне конференције на енглеском језику (који ће бити достављен Матичном одбору за одређивање категоризације);
2. Тематском зборнику радова са Међународне научне конференције на српском језику;
3. Годишњем Зборнику радова Правног факултета Универзитета у Приштини са привременим седиштем у Косовској Митровици (М53).
Правни факултет Универзитета у Приштини ће сносити трошкове Вашег боравка у Косовској Митровици.
Надамо се да ћете прихватити наш позив и својим учешћем допринети успешном раду међународног научног скупа.

Срдaчно,

Проф. др Страхиња Миљковић