Још један успех наших студената – победа на V Lisbon Vis Pre-Moot-у

Студенти Правног факултета Универзитета у Београду су од 15. до 17. марта 2023. године учествовали на припремном такмичењу организованом поводом јубиларног тридесетог међународног такмичења из арбитраже и међународног трговинског права – Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot-а. Такмичење је одржано у хибридном формату, те су неки тимови аргументе износили у Лисабону, док су други то чинили из просторија својих универзитета. Наши студенти су својом аргументацијом из Moot центра на Факултету задивили како португалске арбитре, тако и чланове осталих тимова. До победе је наш тим дошао након шест наступа против тимова из Украјине, Енглеске, Немачке, Финске, Аустрије и Португала, као и финалне рунде са одличним тимом Универзитета у Билефелду, освојивши притом и вредну новчану награду у износу од 1000 евра. Поред укупне победе, наши студенти освојили су и награду за најбољег тужиоца турнира. Правни факултет Универзитета у Београду представљали су студенти четврте године основних студија: Стефан Добраш, Марко Дошлић, Ана Кадовић, Нађа Мирковић, Кристијан Николић, Наталија Стефановић, као и Фани Спалевић, студент мастер студија, под менторством проф. др. Владимира Павића и доц. др. Милене Ђорђевић, а уз помоћ асистента Стефана Јовановића и Марије Ралевић.