Одржана промоција трећег броја Зборника студентских радова Правног факултета Универзитета у Београду

У уторак 6. јуна 2023. године одржана је промоција трећег броја Зборника студентских радова Правног факултета у Београду. Говорници на промоцији били су професор др Милан Шкулић, као најстарији уредник Зборника, професор др Бојан Милисављевић, као један од уредника и продекан за наставу, Срђан Арбутина, студент продекан и Игор Муиџа, председник Одбора за науку Студентског парламента.

Окупљенима се најпре обратио студент продекан Срђан Арбутина и у свом обраћању је подсетио да су најбољи радови у овом Зборнику одбрањени на конференцији студената права „Правнијади“ на Златибору у децембру прошле године, коју традиционално организује Студентски парламент Правног факултета. Такође, нагласио је да су у овом броју садржана 22 рада и да је то напредак у квалитативном и квантитативном смислу у односу на прошли број где је било 15 радова. Додао је да је ово једина публикација на Универзитету где студенти пишу а и технички уређују радове. Зборник је подељен у 7 секција и плод је рада наших наставника и сарадника и студената који су радове писали. Напослетку захвалио се Управи факултета што препознаје потребу за једним оваквим студентским ангажманом и што свесрдно помаже у реализацији истог, уредницима на готово шетстомесечном раду са ауторима и наравно колегиницама и колегама који су написали саме радове. Додао је да посебну захвалност дугује Центру за издаваштво Правног факултета. Професор Шкулић је у свом кратком обраћању студентима казао да сматра да су радови у овом Зборнику на једном заиста високом нивоу и да залагање и жеља за писањем радова код студената не опада што га чини изузетно срећним. Подсетио је студенте на важност константног стицања знања и стручним усавршавањем. Захвалио се студентима што пишу радове и позвао их да у томе наставе. Професор Милисављевић је исказао задовољство чињеницом да је овај Зборник доживео и трећи број и истакао је квалитет рада Студентског парламента на пољу научног активизма. Навео је да ће Управа факултета наставити да максимално подржава рад на сваком следећем броју Зборника како формално тако и финансијски. Студентима је навео да су факултет и његова Управа поносни на овај Зборник и да је он у рангу многобројних стручних часописа које пишу свршени правници и да је квалитет садржаја у њему неспоран. Напослетку Игор Муиџа је позвао колегинице и колеге да пишу научне радове и за следећу Правнијаду и најавио конкурс за исту у новембру ове године. У свом кратком обраћању нагласио је многобројне бенефите које писање рада носи на пољу стручног усавршавања младих правника.

Зборник студентских радова Правног факултета Универзитета у Београду Број III