Позив за округли сто о књизи ,,Самоуправљање у изградњи, француска левица и југословенски модел (1948-1981)“, 26.2.2024. у 16:00 часова на ПФУУБ

Поштовани,

На Правном факултету Универзитета Унион у Београду, 26. фебруара 2024. године одржаће се округли сто о књизи Самоуправљање у изградњи, француска левица и југословенски модел (1948-1981), професора савремене историје Франка Жоржија, са Универзитета Париз Сакле. Стручњак за историју друштвених покрета, Франк Жоржи је у својој студији обрадио редак пример рецепције југословенских политичких идеја на западу, које у времену преиспитивања савременог капитализма, заслужују нови критички осврт. Округли сто се организује у сарадњи са Институтом за филозофију и друштвену теорију, Универзитета у Београду, издавача Академске књиге  и уз подршку Француског института у Србији.

На округлом столу ће о књизи излагати: преводилац књиге, историчар Вељко Станић, Душан Марковић (ФПН), Срђан Милошевић (ПФУУБ), Драгољуб Поповић (ПФУУБ), Ивица Младеновић (ИФДТ), Павле Антонијевић (ИФДТ), Александар Краус и Небојша Шаркић (ПФУУБ). Округли сто ће модерирати Марко Божић.

Симултани превод са француског језика обезбеђен је за све учеснике скупа.

Програм округлог стола доступан је у прилогу.

С поштовањем,

Организациони одбор скупа

ПРАВНИ ФАКУЛТЕТ УНИВЕРЗИТЕТА УНИОН

Булевар маршала Толбухина 36, Нови Београд тел. +381.11.2095 502 фаx. +381.11.3196 379