ПРАВНА КЛИНИКА ЗА УПРАВНО ПРАВО

Правни факултет Универзитета у Београду организује Правну клинику за управно право. Правну клинику похађају студенти треће и четврте године основних студија.

Студенти прате интерактивну практичну наставу која ће допринети унапређењу специјализованих теоријских и практичних знања, као и стицању практичних искустава и вештина у области управног права. Предавања воде наши еминентни стручњаци из области управног права, професори Правног факултета и судије Управног суда Србије. Практични рад заснива се на анализи случајева пред Управним судом, писања различитих поднесака који се јављају у управном поступку у првом и другом степену и управном спору, као и учествовања у симулацији суђења. Циљ клинике је да студенти овладају вештинама које су добром правнику неопходне у свакодневном раду, као и подизање свести о значају судске контроле управе.

Радом Правне клинике координира проф. др Добросав Миловановић.

Материјал