Учешће на скупу о женама у правноисторијској науци

Наше наставнице, проф. др Валентина Цветковић Ђорђевић и доц. др Нина Кршљанин, учествовале су 1. септембра 2023. године у онлајн формату на симпозијуму „Celebrating Women in Legal History: The Lives and Legacies of Early Women Legal Historians“. Симпозијум су организовали Правни факултет Универзитета у Ливерпулу и удружење Selden’s Sister, уз подршку британског Удружења правних научника (Ѕociety of legal scholars), и био је посвећен доприносу жена-научница истраживањима у свима областима правне историје; учесници су претежно били из Уједињеног краљевства, али и из других земаља Европе, као и САД. Проф. Цветковић Ђорђевић и доц. Кршљанин излагале су коатуроски рад под насловом „Women scholars in legal history at the University of Belgrade Faculty of Law „, где су говориле о првим наставницама правне историје после Другог светског рата. У фокусу излагања биле су проф. др Јелена Даниловић, професорка Римског права, и Љубица Кандић, професорка Историје државе и права и прва жена декан Правног факултета, али поред наставница са Катедре за правну историју, пажњу су посветиле и професорки Смиљи Аврамов, чија истраживања о геноциду у Југославији су од изузетног значаја за данашње правне историчаре.