Свечано отворен Центар за темељна правна знања у оквиру АЛФ пројекта

27. септембра 2023. године свечано су отворене просторије Центра за темељна правна знања (Center for Legal Fundamentals) на Правном факултету Универзитета у Београду. Центар је специјализовани истраживачки центар намењен младим истраживачима и члановима академске заједнице, основан и опремљен средствима Европске уније у оквиру ALF (Advancing Cooperation on the Foundations of Law) пројекта. Поздравне говоре и добродошлицу присутнима, члановима ALF тима као и запосленима на Правном факултету Универзитета у Београду одржали су декан, проф. др Зоран С. Мирковиć, проф. др Миодраг Јовановиć, један од руководилаца АЛФ пројекта, као и проф. Ивана Крстиć, начелница Института за правне и друштвене науке Правног факултета Универзитета у Београду. Сви су изразили велике наде за будући рад Центра као и у развој младог научног и наставног кадра у области правне теорије али и другим правним областима. Овом приликом најављено је ће Центар бити коришћен за активности и рад Института за правне и друштвене науке.

Видео снимак свечаног отварања Центра за темењна правна знања можете погледати и на следећем линку: