Konkurs za stipendije koje dodeljuje Patrijarh srpski g. Porfirije

Sa blagoslovom Njegove Svetosti Patrijarha srpskog g. Porfirija, Arhiepiskopija beogradsko-karlovačka i ove godine raspisuje konkurs za dodelu godišnjih stipendija studentima završnih godina redovnih studija i to: Medicinskog fakulteta, Pravnog fakulteta, Filosofskog fakulteta, Elektrotehničkog fakulteta i Bogoslovskog fakulteta.

Pravo učešća na konkursu imaju svi studenti upisani na završnu godinu studija navedenih fakulteta, s tim da do 25. decembra 2023. godine u kancelariju br. 25 u Patrijaršijskom dvoru u Beogradu, u ulici Kralja Petra br. 5, dostave:

• potvrdu o prosečnoj oceni,
  • potvrdu o broju godina studiranja,
  • potvrdu o imovnom stanju po članu domaćinstva i
  • broj telefona i elektronsku adresu.

Izbor dva kandidata sa svakog fakulteta koji će, na osnovu priložene dokumentacije, dobiti stipendiju vršiće komisija pod predsedništvom vikarnog Episkopa novobrdskog g. Ilariona i članova arhimandrita Danila, upravitelja Zadužbine Sime Igumanova, i mr Sandre Dabić, sekretara Odbora za versku nastavu Arhiepiskopije beogradsko-karlovačke.

Rezultati konkursa biće objavljeni do Božića, a svečana dodela stipendija održana o prazniku Svetog Vasilija Velikog.