Инфодемиологија и управљање инфодемијом: Мапирање могућности у високом образовању

Поштовани,

Обраћам Вам се поводом писма послатог прошле недеље (које можете видети у наставку).

Велики број учесника се већ укључио у мапирање студијских програма, ужих научних области/катедри, обавезних или изборних предмета Универзитета у Београду где би интегрисање знања и вештина борбе против нетачних информација и дезинформација (укључујући и лажне вести) могло бити од значаја.

Ако до сада то нисте урадили, подсећамо Вас на молбу да уколико се у својој области рада сусрећете са нетачним информацијама и дезинформацијама које могу имати негативни утицај на друштво и јавно здравље, приступите следећем упитнику чије попуњавање не захтева више од неколико минута:

У случају да у оквиру Вашег Факултета или Универзитета у Београду познајете колегинице и колеге које се у својој области рада често сусрећу са нетачним информацијама и дезинформацијама и/или се овим проблемом баве, молим да им проследите ово писмо и позив за попуњавање упитника.

Информације које прикупљамо на овај начин биће искоришћене за мапирање потреба и могућности за сарадњу наших установа у области инфодемиологије, односно за даље развијање ове дисциплине и наше заједничко учешће на будућим пројектим активностима.

С поштовањем,

Асс. др сц. мед. Стефан Мандић-Рајчевић, Виши научни сарадник

Руководилац Лабораторије за инфодемиологију и управљање инфодемијом

Институт за социјалну медицину, Медицински факултет Универзитета у Београду