Infodemiologija i upravljanje infodemijom: Mapiranje mogućnosti u visokom obrazovanju

Poštovani,

Obraćam Vam se povodom pisma poslatog prošle nedelje (koje možete videti u nastavku).

Veliki broj učesnika se već uključio u mapiranje studijskih programa, užih naučnih oblasti/katedri, obaveznih ili izbornih predmeta Univerziteta u Beogradu gde bi integrisanje znanja i veština borbe protiv netačnih informacija i dezinformacija (uključujući i lažne vesti) moglo biti od značaja.

Ako do sada to niste uradili, podsećamo Vas na molbu da ukoliko se u svojoj oblasti rada susrećete sa netačnim informacijama i dezinformacijama koje mogu imati negativni uticaj na društvo i javno zdravlje, pristupite sledećem upitniku čije popunjavanje ne zahteva više od nekoliko minuta:

U slučaju da u okviru Vašeg Fakulteta ili Univerziteta u Beogradu poznajete koleginice i kolege koje se u svojoj oblasti rada često susreću sa netačnim informacijama i dezinformacijama i/ili se ovim problemom bave, molim da im prosledite ovo pismo i poziv za popunjavanje upitnika.

Informacije koje prikupljamo na ovaj način biće iskorišćene za mapiranje potreba i mogućnosti za saradnju naših ustanova u oblasti infodemiologije, odnosno za dalje razvijanje ove discipline i naše zajedničko učešće na budućim projektim aktivnostima.

S poštovanjem,

Ass. dr sc. med. Stefan Mandić-Rajčević, Viši naučni saradnik

Rukovodilac Laboratorije za infodemiologiju i upravljanje infodemijom

Institut za socijalnu medicinu, Medicinski fakultet Univerziteta u Beogradu