Учешће Правног факултета на Дану интелектуалне својине Института за физику

У читаоници библиотеке „др Драган Поповић“ Института за физику у Београду у среду, 22. маја 2024. године одржан је скуп „Дан интелектуалне својине“. Догађај је организован у оквиру Иновационог инкубатора Института, у циљу промовисања значаја и разумевања права интелектуалне својине у контексту развоја технологија. Присутне је поздравио др Саша Лазовић, заменик директора Института за физику у Београду за иновације, након чега су говорили др Јелена Ћеранић Перишић, директорка Института за упоредно право, проф. др Душан Поповић, редовни професор на Правном факултету Универзитета у Београду, и гђа Даниела Златић Шутић, помоћница директора Завода за интелектуалну својину Републике Србије. Професор Д. Поповић одржао је предавање на тему „Kоришћење вештачке интелигенције из угла права интелектуалне својине“. Скупу је присуствовала и продеканка за науку Правног факултета, доц. др Нина Кршљанин, која је у разговору са руководством Института за физику изразила спремност за продубљивање сарадње између ове две институције.

Фото: Марија Јанковић (Институт за физику)