Прослављени дан и слава Правног факултета

У петак, 27. септембра 2024. године, Правни факултет Универзитета у Београду обележио је свој дан и славу – Крстовдан. Свечаност је започела наступом хора „Обилић“ АКУД „Бранко Крсмановић“, под руководством диригента Бојана Стојчевића.

Окупљенима су се затим својим говорима обратили декан Правног факултета, проф. др Зоран Мирковић, председник Адвокатске коморе Србије, Вељко Делибашић, и главна јавна тужитељка Трећег основног јавног тужилаштва, Ивана Стојиљковић Поморишки. После тога, следила је свечана додела диплома, где су свршени студенти основних и мастер студија примили дипломе из руку декана, полажући, по факултетској традицији, притом руку на темељни правни документ средњовековне Србије – Законоправило Светог Саве. Свечана академија завршена је другим делом наступа хора „Обилић“.

У завршетку обележавања Крстовдана, уследило је сечење славског колача испред деканата.

Више фотографија можете видети овде

Фотографије допломаца можете преузети овде.

Број 75 Јануар/ Јун 2024