Debatni klub Pravnog fakultet

Naziv„Debatni klub Pravnog fakulteta“
SedišteBulevar kralja Aleksandra 67 Beograd
Oblast delovanjaUdruženje se osniva radi ostvarivanja ciljeva u oblasti razvijanja kulture dijaloga, kritičkog mišljenja, slobode govora i neformalne edukacije. Osnovni ciljevi Udruženja su: unapređenje aktivnog položaja studenata u procesu donošenja odluka, unapređenje položaja studenata u društvu, ostvarivanje i zaštita prava, interesa i zdravlja studenata, unapređenje nastave, unapređenje životnog standarda studenata, razvoj neformalne edukacije mladih i pružanje mogućnosti da prošire svoja znanja i sposobnosti, razvoj kompetitivne debate u Srbiji, razvoj znanja i razumevanje za potrebe, probleme i prilike u društvu, razvijanje kulture dijaloga, nenasilne komunikacije i otvorenog društva kroz podsticanje tolerancije i solidarnosti, razvijanje svesti o demokratskim metodama odlučivanja, ravnoteži prava i odgovornosti i kritičkog razmišljanja, borba protiv stereotipa i predrasuda, kao i zalaganje za zaštitu slobode govora, razvijanje kulturnog i društveno korisnog sadržaja za mlade kroz individualne i grupne aktivnosti u lokalnoj zajednici i šire, unapređenje razumevanja, međusobne saradnje ljudi i zajednica i podsticanje svestrane i slobodne komunikacije među njima, uspostavljanje i razvijanje saradnje sa stručnim ustanovama i drugim sličnim udruženjima u zemlji i inostranstvu, promocija kompetitivne debate.
ZastupnikĐorđe Radosavljević
student četvrte godine osnovnih akademskih studija
Adresa elektronske poštedebatni.klub.pravnog.fakulteta@gmail.com
Statut studentske organizacijeStatut