Poseta delegacije Ruskog državnog univerziteta pravosuđa

Delegacija Ruskog državnog univerziteta pravosuđa (Rossiйskiй gosudarstvennый universitet pravosudiя), koju su činili prorektor, prof. dr Nikitin i dr Opaljev (Opalev), posetila je Pravni fakultet Univerziteta u Beogradu 27. marta. Oni su sa dekanom, prof. dr Zoranom Mirkovićem, razgovarali o saradnji dve ustanove. U maju bi Pravni fakultet trebalo da poseti rektor Ruskog državnog univerziteta pravosuđa, prof. dr Jeršov (Eršov). Tom prilikom trebalo bi da bude potpisan sporazum o saradnji.

Ruski državni univerzitet pravosuđa osnovao je Vrhovni sud Ruske Federacije 1998. godine. Pored programa za stručno usavršavanje sudija, sudskih saradnika i pripravnika, Ruski državni univerzitet pravosuđa organizuje i osnovne, magistarske i doktorske studije prava. Ruski državni univerzitet ima 24.000 studenata u 11 gradova u Rusiji.