Свечано отворена 2023/24. школска година

У понедељак, 2. октобра 2023. године, Правни факултет Универзитета у Београду свечано је отворио 2023/24. академску годину. У пуној „петици“ – амфитеатру „Радомир Лукић“ – у присуству великог броја представника министарстава, судова, тужилаштава, адвокатуре и других институција, примили смо нову генерацију наших студената.

Бруцошима су се својим говорима обратили декан Правног факултета, проф. др Зоран Мирковић, министарка просвете Славица Ђукић Дејановић, министарка правде Маја Поповић, судија Врховног суда и председница Високог савета судства Зорана Делибашић, те студент продекан Правног факултета, Игор Муиџа. Представници факултета и уважени гости пожелели су студентима успешне студије, нагласили значај права за развој друштва, осврнули се на историјат и постигнућа Правног факултета и Универзитета у Београду, али дали и неке практичне савете за успешно студирање.

По већ установљеној традицији, свечаност отварања школске године увеличана је наступом академског хора „Обилић“ АКУД „Бранко Крсмановић“, под руководством диригента Бојана Стојчевића. Галерију са фотографијама можете видети овде.