Održana promocija knjiga „Pravno uređenje interneta u Srbiji“ i „Digitalna prav(d)a“

U Svečanoj sali Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu, 10. oktobra 2023. godine održana je promocija dve knjige posvećene pravu interneta – „Pravno uređenje interneta u Srbiji“ autora prof. dr Dušana V. Popovića, prof. dr Đorđa Krivokapića, Nevene Ružić i Miloša Stojkovića i „Digitalna prav(d)a: pravno uređenje interneta u Evropskoj uniji“ autora prof. dr Andreja Savina. Direktor izdavačkog preduzeća Clio, g. Zoran Hamović, podrobno je predstavio ovaj izdavački poduhvat, objavljen u okviru edicije „Multimedija“. Knjiga „Digitalna prav(d)a“ prof. dr Andreja Savina predstavlja prevod na srpski jezik njegove knjige „EU Internet Law“, koja je u inostranstvu doživela nekoliko izdanja. Ova knjiga posvećena je pravu Evropske unije. Knjiga „Pravno uređenje interneta u Srbiji“ preuzela je strukturu knjige prof. Savina, a autori su se ograničili na analizu domaćih propisa i sudske i upravne prakse u oblastima kao što su regulisanje infrastrukture na kojoj počiva internet, sloboda izražavanja, pravo intelektualne svojine, oglašavanje na internetu, elektronska trgovina, zaštita podataka o ličnosti, odgovornost posrednika, visokotehnološki kriminal i dr. Pored g. Hamovića, na promociji su govorili autori knjige „Pravno uređenje interneta u Srbiji“, a moderator skupa bio je prof. dr Slobodan Marković. Nakon promocije, održan je koktel kome su, pored studenata i nekadašnjih studenata Pravnog fakulteta i Fakulteta organizacionih nauka, prisustvovali predstavnici Zavoda za intelektualnu svojinu i poslovne zajednice. Skup na Pravnom fakultetu Univerziteta u Beogradu je tek prvi u nizu promocija ovih knjiga, koje će biti organizovane i u drugim gradovima Srbije.