Treći ciklus prakse u oblasti građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture za studente Univerziteta u Beogradu

Pozivaju se studenti završne godine osnovnih i master studija da se prijave za obavljanje studentske prakse u sektorima i odeljenjima Ministarstva građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture (35 mesta)  i sledećim preduzećima i ustanovama u nadležnosti Ministarstva građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture:

• Air SERBIA (50 mesta)
  • Infrastruktura železnice Srbije (24 mesta)
  • Direkcija za vodne puteve (6 mesta)
  • Kontrola letenja Srbije i Crne Gore SMATSA (1 mesto)
  • KORIDORI SRBIJE (3 mesta)
  • Institut za puteve (2 mesta)
  • Direkcija za železnice (3 mesta)
  • Saobraćajni institut CIP (13 mesta)
  • Srbija Kargo (16 mesta)

Najviše mesta otvoreno je za studente Građevinskog, Saobraćajnog, Mašinskog, Elektrotehničkog, Ekonomskog, Fakulteta organizacionih nauka, a postoje mesta za praksu i za studente Pravnog, Geografskog, Arhitektonskog, Rudarsko-geološkog i Matematičkog fakulteta.

Praksa će trajati tri meseca – od 20. novembra 2023. do 20. februara 2024.

Tokom trajanja prakse studenti će imati obezbeđenu novčanu nadoknadu i neposredno određenog mentora iz reda zaposlenih.

Prijavljivanje studenata se vrši elektronskim putem od 11.10. do 1. 11. 2023. preko portala Centra za razvoj karijere Univerziteta u Beogradu: http://www.razvojkarijere.bg.ac.rs/mgsipraksa23-III

Uz prijavu potrebno je dostaviti skeniranu potvrdu o studiranju.

Program prakse realizuje se na osnovu Protokola o saradnji potpisanog između Ministarstva građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture i Univerziteta u Beogradu u oblasti organizovanja i realizovanja stručne prakse studenata u Ministarstvu, organima u sastavu Ministarstva, javnim preduzećima i javnim agencijama koje obavljaju delatnosti iz delokruga rada Ministarstva.

Jedan od ciljeva saradnje je da  što veći broj studenata Univerziteta u Beogradu stekne praktična znanja i veštine i relevantno radno iskustvo tokom studija u cilju unapređenja akademskog znanja.  Program prakse se realizuje u tri ciklusa tokom godine.  U ovom ciklusu stručnu praksu će moći da pohađa ukupno 153 studenta.