Dodeljene ALF stipendije za istraživačke boravke na Univerzitetu u Đenovi

Mladi istraživači i studenti doktorskih studija Ana Zdravković, Mila Đorđević i Sava Vojnović dobili su ALF stipendije za istraživački boravak na Institutu za pravnu filozofiju Tarelo (Istituto Tarello per la filosofia del diritto – Università degli Studi di Genova). Stipendije su dodeljene od strane Centra za temeljna pravna znanja Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu u okviru ALF projekta.

Osim rada na doktorskim tezama, istraživači će tokom boravka pohati predavanja u okviru master programa „Global Rule of Law and Constitutional Democracy“, koji organizuje Institut Tarelo na Univerzitetu u Đenovi od 4. do 28. juna 2024. godine.

Istraživački boravak je deo Radnog paketa 4 ALF projekta, koji ima za cilj sticanje sveobuhvatnih znanja iz oblasti jezika i prava (koji vodi Univerzitet u Đenovi), tačnije zadataka WP 4.7 koji je uspostavljen posebno za potrebe unapređenje ličnih znanja i veština istraživača kroz posete partnerskih institucija i interakciju sa profesorima i predavačima.