Одржана Београдска летња школа економске анализе права

Правни факултет Универзитета у Београду, у сарадњи са Српским удружењем за економску анализу права, организовао је другу Београдску летњу школу економске анализе права (енгл. Belgrade Summer School in Law & Economics) од 11. до 14. јула 2024. године.

Летња школа под називом Економска анализа права конкуренције Европске уније (енгл. Law & Economics of EU Competition Law) је привукла велики број студената основних и постдипломских студија из земље и иностранства. Поред интерактивних предавања у деканату Правног факултета, полазници летње школе су имали прилику да посете тимове за право конкуренције у две реномиране адвокатске канцеларије и да разговарају о примени права конкуренције са искусним адвокатима у тој области. Додатно, полазници летње школе су учествовали у више друштвених активности укључујући панорамско разгледање града и организовану посету музеју Николе Тесле.

Агенда летње школе са списком свих учесника је доступна на интернет адреси: https://ius.bg.ac.rs/wp-content/uploads/2024/08/Agenda-BSS-2024.pdf

Организацију летње школе су подржале адвокатске канцеларије Moravčević Vojnović and Partners in cooperation with Schoenherr и Karanovic & Partners. Конкурс за следећу летњу школу економске анализе права биће објављен 1. марта 2025. године.