U Narodnoj biblioteci održana izborna skupština Zajednice biblioteka univerziteta u Srbiji

Izborna skupština Zajednice biblioteka univerziteta u Srbiji održana je 28. oktobra 2005. godine u Narodnoj biblioteci Srbije.

Delegati naše biblioteke su bili: dr Svetlana Mirčov, Ivana Pajić, Vanja Eror, Ana Jovićević-Popović i Vera Rajačić. Svetlana Mirčov je izabrana za člana Nadzornog odbora, Ivana Pajić za člana Komisije za zaštitu bibliotečke građe, Vanja Eror za člana Komisije za nabavku, Ana Jovićević-Popović za člana Komisije za razvoj i Vera Rajačić za člana Komisije za unapređenje bibliotečke delatnosti.

Nakon Skupštine je održan Stručni skup pod nazivom: Bibliotečki standardi-status biblioteka i bibliotekara.