Notingemski Trent univerzitet donirao knjige i časopise Pravnom fakultetu

Nedavno je Pravni fakultet Univerziteta u Beogradu dobio izvanredno vredan poklon od Notingemskog Trent univerziteta, a zahvaljujući inicijativi i trudu dr Džeki Stivens, Kerol Vogan i Džejn Henson sa ovog Univerziteta i posredstvom i velikim angažovanjem gospođe Lize Braun, direktorke The English book-a.

Poklon čini 887 aktuelnih i vrednih knjiga iz oblasti pravnih i srodnih društvenih nauka i 232 primeraka časopisa iste tematike.

Darodavci poručuju da je ovo tek početak šire i raznovrsne saradnje sa Notingemskim Trent Univerzitetom koji ima oko 26.000 studenata (21.000 na osnovnim studijama i 5.000 poslediplomaca) i koji može da se pohvali činjenicom da skoro 97% svršenih studenata odmah dobija zaposlenje ili nastavlja poslediplomske studije.

Da bi šira naučna i kulturna javnost bila obaveštena o poklonu Notingemskog Trent Univerziteta našem fakultetu održana je konferencija za medije, a vest su preneli: Politika, Danas, Blic, Glas i Jutarnji program RTS.