Skupština Zajednice biblioteka univerziteta u Srbiji održana u oktobru

Skupština Zajednice biblioteka univerziteta u Srbiji održana je 26. oktobra. Delegati naše biblioteke su bili: Svetlana Mirčov, Ivana Pajić i Vanja Eror.

Na Skupštini su usvojeni Izveštaj o radu Zajednice i Plan rada za 2007. godinu, kao i dokument Misija, ciljevi i vizija Zajednice biblioteke univerziteta u Srbiji, a tema okosnica je bila: Statusna pitanja univerzitetskih i fakultetskih biblioteka u svetlu novih Standarda za akreditaciju visokoškolskih ustanova. Ovi Standardi predviđaju da na svakih 500 upisanih studenata institucija zapošljava 2 bibliotekara i 1 knjižničara, kao i da bibliotekari učestvuju u obaveznom informacionom opismanjavanju studenata.

Dr Miodrag Jovanović, prodekan za nauku Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu, izabran je za delegata u Bibliotečkom savetu Beogradskog univerziteta.