Osmo međunarodno savetovanje održano u Neumu

Pravni fakultet Sveučilišta u Mostaru u saradanji sa Pravnim fakultetom Sveučilišta u Splitu organizovao je Osmo međunarodno savetovanje Aktuelnosti građanskog i trgovačkog zakonodavstva i pravne prakse koje je održano u Neumu 18. i 19. juna 2010. Tom prilikom su se po šesti put sastali i članovi Društva bibliotekara pravnih i srodnih biblioteka Jugoistočne Evrope. Tema ovogodišnjeg Okruglog stola je bila Regionalna suradnja u uvjetima recesije, a održana je i Skupština Društva na kojoj su doneti sledeći zaključci:

• Izradiće se Vodič u kojem će biti prezentovani podaci o svim bibliotekama članicama Društva;
  • Ustanoviće se digitalni repozitorijum najvažnije bibliotečke građe svih biblioteka članica Društva;
  • Uspostaviće se saradanja sa Fondacijom Kemal Bakršić;
  • Članovi Društva će učestvovati naredne godine na Međunarodnim susretima slavista u Sarajevu, jer se na njima raspravaljama i o mnogim važnim pitanjima naše struke;
  • Uradiće se logo Društva;
  • Godišnja članarina iznosiće 10 Eu za pojedince i 70 Eu za institucije.