9. okrugli sto Društva bibliotekara pravnih i srodnih biblioteka Jugoistočne Evrope održan u Neumu

Deveti okrugli sto Društva bibliotekara pravnih i srodnih biblioteka Jugoistočne Evrope održan je u Neumu 21, 22. i 23. juna 2013. Centralna tema skupa je bila: Vidovi obuke korisnika pravnih i srodnih biblioteka sa naglaskom na izgrađivanju informacione kompetentnosti korisnika i razvijanju kreativnosti u sticanju znanja.

Pošto je predstavljen program informacionog opismenjavanja koji se sprovodi u Biblioteci Pravnog fakulteta Sveučilišta u Rijeci i drugi bibliotekari su predstavili one vidove obuke sa kojima imaju najbolja iskustva. Društvo je započelo rad na izradi Priručnika za bibliotekare u pravnim i srodnim bibliotekama koji će sadržavati smernice, uputstva i preporuke za sve segmente rada.

To je sledeći važan poduhvat, pošto je prethodni dokument Uloga i kompetencije bibliotekara u pravnim i srodnim bibliotekama usvojen i publikovan, za sada u Zborniku Savetovanja, a uskoro će izaći i kao posebna publikacija.