Članovi Društva bibliotekara pravnih i srodnih biblioteka Jugoistočne Evrope gostovali na Pravnom fakultetu

Kao i prethodnih godina, članovi Društva bibliotekara pravnih i srodnih biblioteka Jugoistočne Evrope okupili su se 25. oktobra 2013. godine, a domaćin je bila Biblioteka Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu.

Prisutno je bilo 30 članova Društva, a skup je, poglavito, bio posvećen izradi priručnika: Pravno bibliotekarstvo: teorija, praksa i temeljni principi. Dogovoreno je i da Zbornika Društva, koji treba da sadrži izlaganja članova na našim dosadašnjim skupovima, bude publikovan do juna 2014. Nakon toga je usledila poseta Sajmu knjiga.

Upravnica Biblioteke dr Svetlana Mirčov je bila učesnik Naučnog skupa Sto pedeset godina Velike škole u Beogradu. Tema njenog izlaganja je bila: Nastanak, razvoj i gašenje Biblioteke Liceja.