Pravni fakultet ugostio članove Društva bibliotekara pravnih i srodnih biblioteka Jugoistočne Evrope

Kao i prethodnih godina, članovi Društva bibliotekara pravnih i srodnih biblioteka Jugoistočne Evrope okupili su se krajem oktobra 2015. godine, a domaćin je bila Biblioteka Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu.

Skup je bio posvećen izradi priručnika dragocenog za bibliotekare zaposlene u pravnim i srodnim bibliotekama: Pravno bibliotekarstvo: teorija, praksa i temeljni principi, koji će biti plod zajedničkog rada mnogih članova Društva i čije se publikovanje očekuje početkom naredne godine. Razgovaralo se i o budućim delatnostima našeg Društva i učešću u međunarodnim projektima koji se odnose na razvoj i saradnju biblioteka u regionu i svetu. Nakon toga je usledila poseta Sajmu knjiga.