Dr Svetlana Mirčov održala predavanje na obeležavanju svetosavskih dana

Upravnica Biblioteke dr Svetlana Mirčov održala je 28. januara 2016. godine predavanje koje je bilo deo programa obeležavanja svetosavskih dana na našem fakultetu. Tema je bila: Pisana reč u Prvom svetskom ratu kao moćno oružje u borbi za nacionalni i državni opstanak.

Predavanje je približilo slušaocima, posebno studentima, činjenicu da su knjige i periodične publikacije objavljene tokom Prvog svetskog rata rečiti svedoci o herojstvu i patnjama našeg naroda, o rodoljublju i vitalnosti, o žrtvama i natčovečanskim naporima u vojevanju za slobodu i da su na srpskom, ali i glavnim svetskim jezicima, širom Evrope, Severne i Južne Amerike i Afrike objavljene publikacije posvećene malom srpskom narodu čijem su se junaštvu divili ne samo prijatelji već i neprijatelji.

Predavanje je bilo propraćeno izložbom ratnih izdanja, kao i fotografijama iz knjiga koje pohranjuje naša biblioteka.