Одржан Међународни летњи семинар из античке правне историје

На Правном факултету Универзитета у Београду је од 28. априла до 1. маја ове године одржан Међународни летњи семинар из античке правне историје (Internationales Sommerseminar zur Antiken Rechtsgeschichte). Овај престижни скуп већ 22 године окупља научнике свих генерација заинтересоване за истраживање правних система и институтâ старог века. Тема овогодишњег семинара је била „Право и магија” (Recht und Magie). У раду скупа су учествовали професори, истраживачи и студенти из Немачке, Аргентине, Аустрије, Мађарске, Грчке, Србије и са Кипра. Семинар су организовали проф. др Сима Аврамовић и доц. др Андреја Катанчевић, уз велику помоћ сараднице у настави Уне Дивац и студената Вељка Милошевића, Ђорђа Степића и Саве Војновића. Значајну улогу у организацији и извођењу семинара је имао, као и увек, и ‘отац оснивач’ и spiritus movens Летњег семинара, проф. емеритус Герхард Тир (Gerhard Thür), дописни члан Аустријске академије наука и један од најистакнутијих европских стручњака за античку правну историју.