Одржано XXV јубиларно Такмичење у беседништву студената Правног факултета

27. јануара 2019. године у чувеној  „петици“, амфитеатру Радомир Д. Лукић, под покровитељством Правног факултета Универзитета у Београду и у организацији Центра за беседништво „Institutio oratoria“, одржано је јубиларно XXV Такмичење у беседништву студената Правног факултета.

Такмичило се 11 студената у три категорије (слободна тема, задата тема и импровизација). Овога пута задате теме су биле „Да би се признала туђа вредност, најпре треба имати своју“ (Артур Шопенхауер) и „Hoc est regnum: nolle regnare cum possis“; (Права власт  је не хтети владати, мада би могао) – Сенека.

Жири су сачињавали проф. др Љиљана Мркић-Поповић – редовни професор ФДУ, књижевник Ратомир-Рале Дамјановић, Иван Бекјарев, драмски уметник, др Зоран Мирковић, декан Правног факултета и др Сима Аврамовић – редовни професор Правног факултета у Београду.

Галерију фотографија са такмичења можете погледати овде

Победници такмичења:

укупни победник: БОЈАНА ПЕТРОВИЋ, студент четврте године

награда публике: БОЈАНА ПЕТРОВИЋ, студент четврте године

у задатој теми:

1.  Никола Масал, студент четврте године

2. Љубица Павловић, студент треће године

3. Василије Марковић, студент четврте године

у слободној теми:

1. Бојана Петровић, студент четврте године

2. Јанко Балшић, студент четврте године

док су трећу награду поделили: