Održano XXV jubilarno Takmičenje u besedništvu studenata Pravnog fakulteta

27. januara 2019. godine u čuvenoj  „petici“, amfiteatru Radomir D. Lukić, pod pokroviteljstvom Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu i u organizaciji Centra za besedništvo „Institutio oratoria“, održano je jubilarno XXV Takmičenje u besedništvu studenata Pravnog fakulteta.

Takmičilo se 11 studenata u tri kategorije (slobodna tema, zadata tema i improvizacija). Ovoga puta zadate teme su bile „Da bi se priznala tuđa vrednost, najpre treba imati svoju“ (Artur Šopenhauer) i „Hoc est regnum: nolle regnare cum possis“; (Prava vlast  je ne hteti vladati, mada bi mogao) – Seneka.

Žiri su sačinjavali prof. dr Ljiljana Mrkić-Popović – redovni profesor FDU, književnik Ratomir-Rale Damjanović, Ivan Bekjarev, dramski umetnik, dr Zoran Mirković, dekan Pravnog fakulteta i dr Sima Avramović – redovni profesor Pravnog fakulteta u Beogradu.

Galeriju fotografija sa takmičenja možete pogledati ovde

Pobednici takmičenja:

ukupni pobednik: BOJANA PETROVIĆ, student četvrte godine

nagrada publike: BOJANA PETROVIĆ, student četvrte godine

u zadatoj temi:

1.  Nikola Masal, student četvrte godine

2. Ljubica Pavlović, student treće godine

3. Vasilije Marković, student četvrte godine

u slobodnoj temi:

1. Bojana Petrović, student četvrte godine

2. Janko Balšić, student četvrte godine

dok su treću nagradu podelili: