Održano predavanje „Upoznavanje sa radom Visokog komesarijata Organizacije Ujedinjenih nacija za ljudska prava“

U četvrtak, 28. marta 2019. godine, gđa Dragana Korljan, koordinator Jedinice za pravdu, zaštitu i socijalna prava u okviru Odeljenja za posebne postupke Kancelarije visokog komesarijata OUN za ljudska prava iz Ženeve, posetila je Pravni fakultet Univerziteta u Beogradu, na kojem je i sama diplomirala, i održala predavanje na temu „Upoznavanje sa radom Visokog komesarijata Organizacije Ujedinjenih nacija za ljudska prava“.  Gđu Korljan studenti su prvi put imali priliku da upoznaju u Ženevi, u aprilu 2018. godine, prilikom studijskog putovanja i seminara u Ujedinjenim nacijama koji je organizovan na inicijativu Kluba za Ujedinjene nacije Pravnog fakulteta. Sada je održala veoma informativno predavanje, koje je omogućilo našim studentima da se upoznaju s radom Ujedinjenih nacija i Visokog komesarijata za ljudska. Predavanju su uz veliki broj studenata takođe prisustvovali prof. dr Ivana Krstić i asistentkinja Marija Vlajković sa Katedre za međunarodno pravo i međunarodne odnose na Pravnom fakultetu Univerziteta u Beogradu, kao i Nikola Petrović, omladinski delegat Republike Srbije pri Ujedinjenim nacijama.