Одржана конференција“Идентитетски преображај Србије“

На Правном факултету Универзитета у Београду 18. и 19. априла 2019. године, у организацији  Института за правне и друштвене науке нашег Факултета, одржана је конференција „Идентитетски преображај Србије“, на којој су представљени радови учесника истоименог истраживачког пројекта Факултета. Скуп су својим поздравним речима отворили декан Правног факултета, проф. др Зоран Мирковић, продекан за науку, проф. др Марко Ђурђевић, и управница Института за правне и друштвене науке, проф. др Ивана Крстић. Сви уводни говорници су изразили задовољство подизањем факултетског пројекта на нови ниво организовањем конференције, као и великим одзивом учесника и публике, те су подвукли значај изношења резултата рада на пројекту у стручној јавности.

Рад се одвијао у девет сесија, посвећених правној историји, теорији права, међународном праву и међународним односима, људским правима, кривичном праву, грађанском и привредном праву, економско-правној материји, арбитражном праву и праву страних улагања, као и процесном праву. На скупу је учествовало око педесет учесника пројекта – наставника, сарадника и студената докторских студија Правног факултета, а конференцијска сала је била пуна заинтересованих наставника и студената, те је после сваког панела настајала и жива дискусија. Успех прве пројектне конференције свакако отвара врата даљем развоју њеног значаја за наредне године.

Галерију фотографија можете погледати овде