Održana konferencija“Identitetski preobražaj Srbije“

Na Pravnom fakultetu Univerziteta u Beogradu 18. i 19. aprila 2019. godine, u organizaciji  Instituta za pravne i društvene nauke našeg Fakulteta, održana je konferencija „Identitetski preobražaj Srbije“, na kojoj su predstavljeni radovi učesnika istoimenog istraživačkog projekta Fakulteta. Skup su svojim pozdravnim rečima otvorili dekan Pravnog fakulteta, prof. dr Zoran Mirković, prodekan za nauku, prof. dr Marko Đurđević, i upravnica Instituta za pravne i društvene nauke, prof. dr Ivana Krstić. Svi uvodni govornici su izrazili zadovoljstvo podizanjem fakultetskog projekta na novi nivo organizovanjem konferencije, kao i velikim odzivom učesnika i publike, te su podvukli značaj iznošenja rezultata rada na projektu u stručnoj javnosti.

Rad se odvijao u devet sesija, posvećenih pravnoj istoriji, teoriji prava, međunarodnom pravu i međunarodnim odnosima, ljudskim pravima, krivičnom pravu, građanskom i privrednom pravu, ekonomsko-pravnoj materiji, arbitražnom pravu i pravu stranih ulaganja, kao i procesnom pravu. Na skupu je učestvovalo oko pedeset učesnika projekta – nastavnika, saradnika i studenata doktorskih studija Pravnog fakulteta, a konferencijska sala je bila puna zainteresovanih nastavnika i studenata, te je posle svakog panela nastajala i živa diskusija. Uspeh prve projektne konferencije svakako otvara vrata daljem razvoju njenog značaja za naredne godine.

Galeriju fotografija možete pogledati ovde