Održan kurs na temu „Poslovno pravo“ gostujući predavač Bari Lourens

U saradnji sa Centrom za međunarodne pravne studije (Center for International Legal Studies) iz Salzburga Pravni fakultet Univerziteta u Beogradu  je imao priliku da ugosti g. Barija Lourensa (Barry H. Lawrence), jednog od vodećih advokata Državne advokatske komore Kalifornije (SAD), sa ekspertizom u oblasti korporativnih finansija. G. Bari Lourens održao je seriju predavanja na temu „Poslovno pravo“ u periodu od 7. maja do 16. maja 2019. godine.

Tokom dodatnog kursa pedeset studenata osnovnih i poslediplomskih studija Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu imali su priliku da se na interaktivan način, iz praktične perspektive, upoznaju sa najvažnijim ustanovama poslovnog prava Sjedinjenih Američkih Država. Studenti su zajedno sa gostujućim predavačem analizirali veliki broj ugovora.  Polaznici kursa su imali priliku da saznaju koje su razlike između medijacije i arbitraže, kako funkcioniše američki pravosudni sistem, koje su taktike u procesu spajanja i preuzimanja kompanija, kao i koje su tehnike i glavne strategije pregovaranja.