Poseta i predavanje rektora MGIMO-a, akademika Torkunova

U utorak, 28. maja 2019, Pravni fakultet posetio je rektor MGIMO-a (Moskovskog državnog instituta međunarodnih odnosa Ministarstva inostranih poslova Rusije), akademik Ruske akademije nauka i umetnosti, ambasador, profesor Anatolij Vasiljevič Torkunov (Anatoliй Vasilьevič Torkunov). Posle posete državnom vrhu Srbije i potpisivanja novog sporazuma o saradnji sa Univerzitetom u Beogradu, akademik Torkunov sastao se na našem Fakultetu sa rektorkom Univerziteta u Beogradu, prof. dr Ivankom Popović, dekanom Pravnog fakulteta, prof. dr Zoranom Mirkovićem, kao i delegacijom Fakulteta. Nakon susreta u dekanatu, prof. Torkunov održao je u amfiteatru II predavanje „Rivalitet velikih država u uslovima neopredeljenosti“. Iako je već počeo ispitni rok, amfiteatar je bio pun zainteresovanih studenata i nastavnika koji su pratili izlaganje sa simultanim prevodom, a u publici su bili i srpski diplomci MGIMO-a. Posle predavanja razvila se i aktivna diskusija.

Galeriju fotografija možete pogledati ovde.