Poseta mladih pravnika iz Memingena

Grupa od 21 pripravnika Okružnog suda u Memingenu posetila je 8. oktobra 2019. godine Pravni fakultet u okviru četvorodnevne posete Beogradu. Mlade kolege iz Nemačke ispred Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu primili su prodekan za međunarodnu saradnju doc. dr Jelena Lepetić, dr Ivana Rodić i advokati Nina Nicović i Novelja Baković, koji su završili program Master evropskih integracija na našem fakultetu. Nakon obilaska Muzeja fakulteta, biblioteke i amfiteatra V, gosti iz Nemačke upoznati su sa razvojem pravničkog obrazovanja u Srbiji, tradicijom i studijskim programima Pravnog  fakulteta u Beogradu. Kolege iz Nemačke su razmenile iskustva vezana za obavljanje prakse nakon završenih studija prava, kao i za učlanjenje u advokatsku komoru i uslove za izbor u zvanje sudija.