Održano predavanje sudije Okružnog suda u Masačusetsu Dženifer Boul na temu „Anatomija federalnog krivičnog slučaja“

Na Pravnom fakultetu Univerziteta u Beogradu u četvrtak, 10. oktobra 2019. godine održala je predavanje gospođa Dženifer Boul (Jennifer Boal), sudija Okružnog suda u Masačusetsu. Predavanje na temu „Anatomija federalnog krivičnog slučaja“ (The Anatomy of a Federal Criminal Case“), iz oblasti Krivičnog procesnog prava, organizovano je u saradnji sa Američkom agencijom za međunarodni razvoj (USAID). Predavanju su prisustvovali šef projekta „Inicijativa za odgovornu vlast“, gospođa Žaklin Vilijams Bridžers (Jacquelyn Williams Bridgers), tim lider projekta posvećenog slučajevima korupcije, gospodin Borko Nikolić, doc. dr Vanja Bajović i veliki broj studenata Pravnog fakulteta. Gošću je pozdravila prodekan za međunarodnu saradnju Pravnog fakulteta, doc. dr Jelena Lepetić. Nakon predavanja, usledila je diskusija, u kojoj je učestovala i doc. dr Vanja Bajović. Sudija Boul je odgovorila na veliki broj pitanja studenata.