Predavanje „Ženidba kralja Aleksandra Karađorđevića“ održano u klubu Forvm Romanvm

Prvo predavanje u okviru kluba Forvm Romanvm u 2019/20 školskoj godini održao je naučni savetnik prof. dr Momčilo Pavlović, direktor Instituta za savremenu istoriju. Tema predavanja bila je „Ženidba kralja Aleksandra Karađorđevića“, i forumska publika mogla je da čuje sve od prvih pokušaja dogovaranja braka između jugoslovenskog prestolonaslednika i rumunske princeze, preko zanimljivog svečanog programa venčanja u Beogradu (u čijoj organizaciji je sa više originalnih ideja učestvovao i Branislav Nušić), pa do vrednih i neretko originalnih poklona koje su mladenci dobili. Na kraju, imali smo priliku da vidimo i ekskluzivnu premijeru filma koji prikazuje dolazak buduće kraljice Marije u Beograd i svečanosti oko venčanja, koji je prof. Pavlović doneo iz Nacionalnog arhiva u Rumuniji.