Dodatni kurs: Američko ustavno pravo i federalna sudska praksa u parničnim postupcima

U saradnji sa Centrom za međunarodne pravne studije iz Salcburga, Pravni fakultet Univerziteta u Beogradu je imao priliku da ugosti gospodina Patrika MekNaltija (Patrick McNulty), člana Advokatske komore Ajove (SAD). Gospodin MekNalti je održao seriju predavanja o američkom ustavnom pravu i sudskom postupku u periodu od 21. oktobra do 31. oktobra 2019. godine.

Tokom dvonedeljnog kursa, studenti osnovnih i poslediplomskih studija Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu imali su priliku da iz perspektive iskusnog advokata nešto više nauče o Ustavu SAD i njegovim amandmanima. Gostujući predavač je predstavio sadržajan i interesantan program koji je obuhvatio glavne odlike parničnog postupka u Sjedinjenim Američkim Državama, kao i pitanje uloge sudije, advokata i porote u ovom postupku. Polaznici kursa su se upoznali sa “evolucijom” američkog ustava putem ustavnih amandmana.