ДОДАТНИ КУРС: Писање правних аката и кривична дела у вези са опојним дрогама у Сједињеним Америчким Државама

Правни факултет Универзитета у Београду је имао прилику да угости гoспођу Марису Мол Бостик (Маrrisa Molé Bostick), адвокатицу и професорку права из Сједињених Америчких Држава. Госпођа Бостик је одржала серију предавања на тему „Писање правних аката и кривична дела у вези са опојним дрогама у Сједињеним Америчким Државама“ у периоду од 1. новембра до 14. новембра 2019. године.

Студенти основних и последипломских студија Правног факултета Универзитета у Београду су имали прилику да се током додатног курса на интерактиван начин упознају са битним карактеристикама кривичног поступка у САД-у. Предавања су била посвећена изворима права, теоријским основама и практичним вештинама писања правних аката, као и разумевању и разликовању прецедената. Kористећи студије случаја,студенти су унапредили знања о правној аргументацији, основном и унакрсном испитивању и завршној речи.  Студије случаја подстакле су бројна питања полазника курса.