Održan okrugli sto na temu „Mogućnost raskida ugovora o kreditu indeksiranog u švajcarskim francima zbog promenjenih okolnosti“

U petak, 21. februara 2020. godine, u svečanoj sali Pravnog fakulteta održan je okrugli sto na temu „Mogućnost raskida ugovora o kreditu indeksiranog u švajcarskim francima zbog promenjenih okolnosti“. Učesnici Okruglog stola su bili: prof. dr Boris Begović, prof. dr Miloš Živković, prof. dr Mirjana Radović, doc. dr Katarina Dolović Bojić i asistenti Nikola Ilić i Ana Odorović. Imajući u vidu neujednačenost sudske prakse po tom pitanju, kao i činjenicu da Vrhovni kasacioni sud u nedavno donetom Pravnom shvatanju nije zauzeo stav povodom pitanja da li se rast kursa švajcarskog franka može smatrati promenjenom okolnošću, moglo bi se zaključiti da pitanje mogućnosti raskida pomenutih ugovora ostaje i dalje otvoreno. To je i inspirisalo učesnike da se okupe i pokušaju da pristupe temi iz ekonomskog i pravnog ugla, te dođu do određenih zaključaka. Učesnici su se dogovorili da sve iznete ideje i stavove pretoče u radove koji će činiti Zbornik čije se objavljivanje može očekivati krajem godine. Inače, ovo je već drugi okrugli sto na temu ugovora o kreditu u švajcarskim francima koji je održan na Pravnom fakultetu. Na prvom skupu koji je održan u septembru i bio posvećen tada aktuelnom Zakonu o konverziji stambenih kredita indeksiranih u švajcarskim francima, učestvovala je i prof. dr Marija Karanikić Mirić.