Studenti Pravnog fakulteta započeli stručnu praksu u Ministarstvu državne uprave i lokalne samouprave Republike Srbije

U skladu sa sporazumom, koji su prethodno potpisali Pravni fakultet Univerziteta u Beogradu i Ministarstvo državne uprave i lokalne samouprave Republike Srbije, 10. marta 2020. godine je u prostorijama Ministarstva održan sastanak predstavnika dve institucije povodom započinjanja stručne prakse prve grupe naših studenata u Ministarstvu državne uprave i lokalne samouprave. U narednom periodu studenti će obaviti stručnu praksu u ovom Ministarstvu u oblastima koje se odnose na upravni postupak, razvoj elektronske uprave, sistem lokalne samouprave, matične knjige i registre i ljudska i manjinska prava i slobode, kao i u oblasti izgradnje kapaciteta i stručnog usavršavanja u državnim organima i organima jedinicama lokalne samouprave. Prisutnima su se na svečanosti koja je organizovana tom prilikom obratili gospodin Branko Ružić, ministar za državnu upravu i lokalnu samoupravu i profesor dr Bojan Milisavljević, prodekan za nastavu na Pravnom fakultetu Univerziteta u Beogradu i poželeli im puno uspeha u sticanju znanja i razvijanju saradnje dve institucije.