Potpisan sporazum o saradnji između Univerziteta u Beogradu i Haške konferencija za međunarodno privatno pravo

U četvrtak, 2. jula 2020. godine potpisan je sporazum o saradnji između Univerziteta u Beogradu i Haškekonferencije za međunarodno privatno pravo. Koordinator za primenu ovog sporazuma biće Univerzitet u Beogradu – Pravni fakultet. Na taj način uspostavljena je bliža saradnja između jednog od najprestižnijih i najbolje rangiranih univerziteta u jugoistočnoj Evropi i jedne od najstarijih i najuglednijih organizacija za globalno objedinjavanje pravila međunarodnog privatnog prava.

Onlajn ceremoniji potpisivanja prisustvovali su prof. dr Ivanka Popović, rektor Univerziteta u Beogradu, dr Kristof Bernaskoni (Christophe Bernasconi), generalni sekretar Haške konferencije za međunarodno privatno pravo, g. Brodi Voren (Brody Warren), ataše generalnog sekretara, gospođa Ksenija Milenković, ambasador Republike Srbije u Kraljevini Holandiji, prof. dr Zoran Mirković, dekan Pravnog fakulteta u Beogradu i prof. dr Jelena Lepetić, prodekan za međunarodnu saradnju.

video prilog