Zaključen sporazum o saradnji sa Centrom za integracijska i civilizacijska istraživanja Ruske Akademije Nauka

U utorak, 11. maja 2021. godine naš fakultet posetio je prof. dr Sergej Nikolajevič Baburin (Sergeй Nikolaevič Baburin), naučni rukovodilac Centra za integracijska i civilizacijska istraživanja Instituta za državu i pravo Ruske akademije nauka. Na sastanku sa našim dekanom, prof. dr Zoranom Mirkovićem, prof. Baburin razgovarao je o širim aspektima srpsko-ruskih odnosa u nauci i kulturi, kao i o istorijskom značaju pravničke profesije za univerzitetsko obrazovanje. Na sastanku potpisan je sporazum između Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu i Centra za integracijska i civilizacijska istraživanja, koji podrazumeva zajedničke napore u naučnoj i obrazovnoj saradnji radi učvršćivanja uzajamnog poverenja i saradnje u Evropi, radi razvoja naučnih i kulturnih veza među slovenskim narodima, uz mogućnosti zajedničkih naučnih projekata, organizovanja konferencija ili izdavačkih poduhvata.