Одржана трибина „Имунизација младих против Ковида 19“

У уторак, 19. октобра 2021. године, на Правном факултету одржана је трибина „Имунизација младих против Ковида 19“ у организацији Студентског парламента Универзитета у Београду и Студентског парламента Правног факултета. Пред пуном „петицом“ (у складу са епидемиолошким мерама), говорили су први потпредседник Владе и министар просвете, науке и технолошког развоја Бранко Ружић, ректор Универзитета у Београду проф. др Владан Ђокић, директор КБЦ „Драгиша Мишовић“, проф. др Владимир Ђукић, директор службе за болничку епидемиологију УКЦС др Весна Миољевић и директор Завода за здравствену заштиту студената, др Марија Обрадовић. Трибину је отворио декан Правног факултета, проф. др Зоран Мирковић, а модератор је био Урош Мијатовић, студент проректор Универзитета у Београду и председник Студентског парламента Правног факултета. Говорници су се у првом делу трибине осврнули на значај вакцинације младих људи, као и на специфичан начин рада Универзитета од избијања пандемије Ковида 19. У другом делу трибине, учесници су одговарили на разноврсна пристигла питања студената у вези са вакцинацијом и најчешћим заблудама у вези исте.

Организатори се захваљују говорницима и надају се да ће у будућности бити још сличних догађаја.